Telefon
WhatsApp
Kuş pisliği nasıl temizlenir?
Kuş pisliği nasıl temizlenir?

 Teras ve balkonun zemini veya korkuluğundaki pislikleri ılık su ve çamaşır suyu karışımı ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Çamaşır suyuna alerjisi olanların bulaşık deterjanı kullanmaları tercih edilir.

- Pencere önleri ve pencerelerin üzerindeki kuş pisliği kalıntılarını cam sil yardımı ile rahatlıkla geçirebilirsiniz. Asit görevi görecek beyaz sirke de işinizi görebilir. Ilık suyun içerisine bir miktar sirke dökerek bu kalıntılardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

-Arabaların üzerine yapışmış kuş pisliklerini kurumadan silmeniz en tercih edilen yöntemdir. Ancak kuruduktan sonra en pratik temizleme yöntemi bir süngeri katı beyaz sabun ile köpürtünüz ve arabanın pislik olan yerlerine sürünüz. Bir süre beklettikten sonra yumuşak uçlu fırça ile temizleme işlemine geçebilirsiniz.

- Saçınıza ve kıyafetinizin üzerine maruz kaldığınız kuş pisliğine en ideal çözüm; ıslak mendiller olacaktır. Kuş pisliği kurumadan ıslak mendille bir kaç kez siliniz. Yıkama işlemine geçene kadar üzerinizde leke veya asit bırakmayacaktır.

  • Etiketler:

TEKLİF FORMU